Markéta F, Olomouc

O kambu jsem vícekrát slyšela, věděla jsem, že člověku pomáhá pročistit fyzické tělo, ale taky i mentální konstrukty a negativní vzorce chování. Řešila jsem chronické obtíže, bolestivou menstruaci a celkovou únavu. Rozjíždím vlastní podnikání, ale cítila jsem, že nemám dostatek vůle, odhodlání, síly na to pracovat sama pro sebe.

Bylo zajímavé, že již první kambo aplikace s Pavlem mi obrovsky navýšilo kapacitu. Měla jsem najednou větší vnitřní sílu, a také pevnost. Kambo jsme aplikovaly na kostrč a cítila jsem v této oblasti velké uvolnění. Bylo pro mne překvapením, že chronické obtíže jakoby se úplně vytratily, alespoň na nějaký čas. Dalo mi to možnost nahlídnout na příčinu a tu začít měnit.

Veliký přínos kamba obecně vnímám, že člověk začne mnohem více a lépe vnímat svoje tělo. Naše těla v sobě ukrývají spoustu potlačených emocí, které častokrát ani nevnímáme. Kambo tyto emoce vezme a odplaví je z těla pryč. Pročistěné tělo nejenom, že lépe funguje, ale taky se lépe cítime i v mentální oblasti. Myslím si že kambo není jediný způsob jak tohoto stavu dosáhnout, rozhodně je však nejrychleší a velmi přínosný. Uvedu to na příkladu: Máš špinavé auto. Můžeš ho čistit kartáčkem na zuby, bude ti to sice trvat velmi dlouho, ale zvládneš to. Nebo si zajedeš do myčky na auta a za 30 minut budeš mít auto krásně čisté.

Jak vnímám Pavla jako průvodce? Cítím k němu naprostou důvěru, protože jsem měla možnost vnímat, jak k celé práci s kambem přistupuje. Je velice zodpovědný, velmi dobře dokázal poznat co potřebuji. U Pavla vnímám, že je dobře propojený jak se světem hmoty- uzemněný a pevný, zároveň však napojený a citlivý. Pečoval o mne nejen před samotnou ceremonií, v průběhu ale také i po ní. Pavel přináší do prostoru mnohem více, než samotnou medícínu, ale také hluboké poznání života.

Po prvním kambu jsem cítila velikou dávku energie a vnitřní síly, která přetrválala ještě dny, týdny. Pomohla mi pročistit nejen tělo, ale také mysl. Zažila jsem stav úplně bez myšlenek a to považuji za obrovský dar.

Druhé kambo jsme aplikovaly do oblasti solár plexus a na ledviny. Cítím, že to spustilo veliký proces uvolnění a léčení potlačení sebe sama na různých úrovních. Mnohem více se teď dokážu “postavit sama za sebe”. Bylo pro mne obtížné se projevit, udržet si vlastní hranice, mít samu sebe s svoje potřeby na prvním místě. Nyní však vnímám že se velice rychle toto téma začalo měnit. Cítím větší chuť tvořit si život podle sebe. Limitující přesvědčení jakoby se rozpustily.

Certifikovaný KAMBO průvodce. Všechny rady a zkušenosti opírám o to, co jsem sám zažil a na co jsem přišel.