Karolína, Brno

S Pavlem jsme se “náhodou” střetli na Švýcárně v Jeseníkách, kam jsem na podzim odjela sama. Tehdy jsem věděla, že potřebuju v životě něco změnit, abych byla zdravá, ale nevěděla jsem, kudy kam. Tam mi Pavel, kromě toho že jsme si velmi sedli jako lidé, poprvé pověděl o Kambu. Bylo to pro mě něco úplně nového, jelikož se pohybuji ve světě moderní medicíny, a ta moje zvětšené uzlíky na štítné žláze řeší pouze operativně a příčinu přehlíží. Já jsem se ale nedokázala spokojit, že ve 21 letech přijdu o její polovinu. Bylo to velké rozhodnutí, ale nelituju jej. Pavel mi otevřel novou cestu sebepoznání a poskytl mi nespočet informací, za které jsem mu neskutečně vděčná.

Jeho přístup ke mně je parádní, stali se z nás dobří přátelé a je vidět, že mu velmi záleží na mé zpětné vazbě, na jejímž základě pak přichází s dalšími nápady a může se dále posouvat.

Poprvé jsem měla z procesu obavy. Jak to bude probíhat, jak budu u toho vypadat a jak budu pak vlastně žít. Bála jsem se změny a nebyla to pro mne příjemná představa. Nevím proč, ale byla jsem si jistá, že je to to, co mám vyzkoušet. Šla jsem do toho a přestala jsem si hrát na “tu nemocnou” a rozhodla se pro zdraví.

Potom, co jsem procesem prošla poprvé a viděla výsledky, už se spíš těším, co další aplikace zase přinese. Po první aplikaci na rameno, se mi týden nato vrátila menstruace, která stávkovala přes půl roku a od té doby je pravidelná.

Co se týče štítné žlázy, tam s Pavlem pracujeme na blokádách v proudění energie na úrovni jednotlivých čaker, které jsou díky různým vzorcům z dětství v nerovnováze. Často se mi v krku po aplikaci vytvoří knedlík, který pak postupně musím vykašlat, je to celkem neuvěřitelné. Kambo mi odkrývá na povrch nezpracované emoce, se kterými pak pracuju. Bývá to silné, často musím být sama a ventilovat je, ale cítím, jak se tělo uzdravuje a to mě sune dál.

Občas přijde moment, kdy bych to nejradši vzdala. Pavel mi taky pomáhá věřit vlastnímu tělu, v život a lehkost bytí a v zadávání vlastních záměrů. Máme podobný příběh, takže jeho rady, které sám na sobě aplikoval, teď využívám i já. Moc se mi líbí, jak žije a je pro mě inspirací.

Samotný proces aplikace Kamba má hezky zorganizovaný, je to příjemná zkušenost a rituálek. A to i přes to, že tam člověk zvrací. Moc se mi líbila jeho péče, jeho zapálení pomoci s čímkoliv a jeho zájem o zkušenosti, co Kambo člověku přinese v delším časovém období. Pavlovi záleží, aby se u toho člověk cítil bezpečně, a to se mu podle mě opravdu daří. Je vidět, že to je Pavlova srdeční záležitost, a proto je provedení kvalitní.

Děkuji za to

Certifikovaný KAMBO průvodce. Všechny rady a zkušenosti opírám o to, co jsem sám zažil a na co jsem přišel.