David, Ostrava

Ahoj Pavle, mám pocit, že bych ti měl napsat a v rychlosti shrnout průběh ceremonie, jak jsem ji vnímal já.
Do ceremonie jsem šel se záměrem najít sebe sama, posunout se od hodného kluka k muži a bral jsem to jako takový přechodový rituál. Takový nový začátek, viditelný předěl na své životní linii.
Na místo jsem dorazil již patřičně naladěný, cestou jsem se hodně uvnitřnil, připravil jsem se na nejhorší, na nepříjemný zážitek, ale s tím, že vše přijímám jako nutnou součást své cesty.
Byl jsem připravený zemřít (minimálně mé ego :-)). Sanangu jsem si vybral silnější, kambo tři tečky, chtěl jsem opravdu silný, nezapomenutelný zážitek. Opravdový, silný přechodový rituál.
Průběhu ceremonie, prostředí, nemám co vytknout, pro mě zcela vyhovující. Atmosféra příjemná, samozřejmě nějaká nervozita byla, očekávání. Zajíštěno bylo vše perfektně, podpora, pocit bezpečí.
Během ceremonie už jsem se zaměřil výhradně na sebe a svůj vnitřní svět. Silná bolest u sanangy mě hodila do přítomnosti, prodýchal jsem a příjmul co bylo potřeba.
Po první tečce kamba jsem během chvilky ucitíl silný tlak a tepáni v hlavě, polilo mě horko, to se postupně i s tepáním (vibracema) rozšířil do celého těla, hlavně končetín.
Začalo mi být lehce blbě od žaludku, ale snesitelně. Po přidání dalších dvou teček kamba se pocit na zvracení zhoršil, tlaky a tepání už ne.
Nutkání na zvracení ale nebylo natolik silné, abych spontanně zvracel. Možná kdybych si dal prst do krku :-). Ale pochopil jsem, že se ma proces nechat tak jak je. Nepříjemné pocity jsem prodýchával, nechal jem se nést na rytmech hudby, pomáhalo mi pohupování v rytmu. Nepříjemné pocity postupně odezněly, nicméně se mi 1,5l vody přesunulo do střev a musel jsem si odskočit 2x na záchod se vyprázdnit :-). Jeden zvláštní zážitek jsem přecejen měl. Při doznívání nepříjemných pocitu, když jsem ještě seděl, jsem na sítnici zavřených očí (když zavřeš oči a vnímáš tam světlé a tmavé body) viděl postupně hlavu vlka, lišky, tygra (či jaguára), jelena, psa (vlčák). V příloze přikládám obrázky jak ten obrazec zhruba vypadal, nejvíc tomu odpovídá ten vlk. Zajímavé.
Po zbytek dne jsem již byl unavený, utahaný, ale hladový (nejedl jsem 24hod). Snažil jsem se odpočívat.
Druhý den jsem se probudil úplně rozbitý, jako po flámu. Bolela mě hlava, záda (ledviny), celkově jsem se cítil rozlámaně. Osprchoval jsem se (i kambo). Potom jsem se rozhýbal a prodýchal. Během cvičení jsem cítil, jak mi otéká levý spodní ret. To ale asi po hodině, dvou odeznělo. Stejně tak jako bolest hlavy. Opět jsem se víceméně šetřil, lehka procházka na sluníčku, lehká strava. Odpoledne už jsem se cítil celkem dobře, lehké trávicí obtíže. A dnes ráno jsem už úplně v pohodě.
Co se týče nějakých mentálních, nebo fyzických změn, to jsem zatim nezaznamenal. Budu to pozorovat :-).

Chtěl bych Ti Pavle poděkovat za tu možnost, si Kambo vyzkoušet a za vytvoření bezpečného a příjemného prostředí. Moc si vážím Tvého přístupu, který mi vyhovoval.
Rád bych v budoucnu navázal na další ceremonie, ale teď to nechám klíčit a zrát :-).

Certifikovaný KAMBO průvodce. Všechny rady a zkušenosti opírám o to, co jsem sám zažil a na co jsem přišel.