Veronika, Brno

O Kambu jsem se dozvěděla přes soc. sítě, zaujalo mne a začala jsem si hledat informace. Trvalo to tak půl roku, kdy jsem zvažovala, zda je tahle ceremonie pro mě, a jestli vůbec ji někdo v ČR dělá. Pak jsem našla Tvůj web a rozhodla se, že to zkusím. Vymněnili jsme si pár mailů, zavolali si, a už od začátku jsem měla pocit, že jsem se rozhodla správně.

Pak přišel den D, po cestě jsem byla trochu nervózní, ale jakmile jsem dorazila na místo setkání, nervozita byla ta tam. Atmosféra byla už od samého začátku moc příjemná, takže jsem si našla místečko na karimatku, kde jsem se usadila a nasávala tu pohodu. Dokončily se přípravy, upravil oltář, moc hezky si nám vysvětlil celý průběh, a pak už se šlo na věc. Nejdříve jsem si zkusila jemnou sanangu. Popravdě, absolutně jsem nevěděla co od toho čekat, ale příjemně mě to překvapilo, bylo to až osvěžující 😀 Btw. už ji mám doma! Pak přišlo na řadu Kambo a to tedy osvěžující nebylo ani trochu, minimálně ne během ceremonie. Začli jsme jedním bodem, nástup byl překvapivě rychlý. Nejdříve příjemný pocit tepla po celým těle, pak se mi zrychlil tep, dech a nakonec se mi všechno nahrnulo do hlavy a cítila jsem, jak totálně rudnu a otékám. Ovšem zvracení nikde. Pak jsme přidali další dva body, když už tak už žejo.. a pak se rozjelo i zvracení, tuším že první vlna přišla tak do minuty od přidání dalších bodů. Jelikož jsem si zvolila body na noze upozornil jsi mě, že pocity nevolnosti a uvolnění budou přicházet ve vlnách. Chodily, v dost pravidelných a intenzivních vlnách. Pokaždé, když se mi udělalo lépe, jsem měla pocit, že další vlna už nepřijde, no šeredně jsem se pletla 😀 Těch vln bylo minimálně deset a všechny byly stejně intenzivní. Bylo nemožný s tim jakkoli bojovat, tak jsem se jen houpala na vlnách a nechávala tomu volný průběh. Takové absolutní přijetí situace, moc krásný! Čekala jsem, že mi nejspíš bude špatně, že mám hodně co čistit a asi to bude jízda, ale že mě u toho i rozbolí břicho a budu mít pocit že zvracím všechny chemikálie světa včetně svých vnitřností, to jsem opravdu nečekala. Ovšem vyčistila jsem se opravdu dokonale, vzalo to s sebou vše, co mi už nesloužilo. Zárověň jsem si zažila pár úsměvných momentů, třeba když jsem se plazila po čtyřech směrem k toaletám a pak zpět. Což považuji ze velký úspěch, že se dokážu pousmát i když je mi úplně nejhůř. Po ceremonii jsem se cítila jak kdybych uběhla dva maratony po sobě, měla jsem zimnici, byla jsem vyčerpaná nejen fyzicky, ale i psychicky. Celý zbytek dne jsem proležela a první jídlo se mi povedlo sníst až kolem deváté večer. Ráno jsem se cítila ještě malinko bez energie, ale když jsem se trochu rozhýbala, najednou přišel obrovský nával nové energie (jak já říkám “veverka na koksu”), ta mi vydržela ještě minimálně týden.

Co se týče mého záměru, byl vcelku prostý, chtěla jsem zpět lehkost bytí. Zpětně si uvědomuji, že si Kambo našlo cestu i do jiného koutku, kde seděl asi větší problém, který jsem aktivně řešila už několik let. Díky ceremonii jsem si uvědomila hodně věcí, třeba že zapomínám být vděčná a neraduji se z maličkostí. Věřím, že mi žabka ukázala ztracenou cestu, ze které se mi podařilo sejít. Pročistilo se mi tělo, duše, ale i okolí. To co nerezonuje, dlouho nezůstává. Jako kdyby měla žabka kouzelnou lucernu, se kterou posvítila do všech temných koutů, kde byly schovaní strašáci a škodíci, a já si je díky tomu světlu opět uvědomila. Je toho ještě hodně, na čem musím zapracovat, ale díky Kambu už znám směr. 

Když jsem po ceremonii odjížděla z Brna, bylo mi nejhůř za hodně dlouhou dobu, a celou cestu jsem si opakovala “Už nikdy. Proč si vymejšlím takový nepřijemný věci sakra. Blázne.” Ale druhý den už bylo vše jinak a věřím, že to nebylo první a poslední sezení s žabkou. Ostatně.. je to velmi laskavá společnice, když člověk vnímá, co se mu snaží říct, a přijímá její pomoc s pokorou. Cítím vděčnost – za tuhle příležitost a za to, že jsem ji přežila. Za očistu i nově nalezenou energii. Za lidi, se kterými jsem tuhle zkušenost mohla sdílet. Za Tebe Pavle a také za Máju, že jste se o nás tak krásně starali po celou dobu ceremonie a poskytli jste nám bezpečný prostor. A za mnoho dalšího.. 

To by bylo ode mne prozatím vše. Ještě jednou Ti moc děkuji za hezkou zkušenost a za to, že ji lidem zprostředkováváš. Věřím, že se ještě potkáme 🙂

Měj se krásně a viva Kambo!

Certifikovaný KAMBO průvodce. Všechny rady a zkušenosti opírám o to, co jsem sám zažil a na co jsem přišel.